Siirry pääsisältöön
Näkövammaiset Käsityöntekijöiden logo.
Näkövammaiset Käsityöntekijöiden logo.

Yh­teys­hen­ki­löt alueyh­dis­tyk­sis­sä

Alueyhdistyksille nimetyt käsityövastaavat ja yhteyshenkilöt

Tällä sivulla

Etelä-Savon Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Erkki Juntikka, 040 589 3430, erkki.juntikka@gmail.com

Yhteyshenkilö:

Maija Aaltonen, 0440 161 555, toimisto@esn.fi

 

Helsingin ja Uudenmaan Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Riikka Mutikainen, 040 547 3210, artesanotte@artesanotte.fi

 

Kaakkois-Suomen Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Markku Mikkola, 044 255 7346, hieroja.mikkola@gmail.com

Yhteyshenkilö:

Sisko Rae, 044 555 8637, kasunakov@gmail.com

 

Kainuun Näkövammaiset ry

Käsityövastaava ja yhteyshenkilö:

Mia Sarkkinen, 0400 367 144, toimisto@kainuunnakovammaiset.fi

 

Keski-Suomen Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Mauno Sirviö, 0400 544 178, mauno.sirvio@pp1.inet.fi

Yhteyshenkilö:

Maarit Kankaanpää, 014 218 258, ksn@ksn.fi

 

Lapin Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Anne Hirvasniemi-Jääskeläinen, 044 361 2774

Yhteyshenkilö:

Juha Romakkaniemi, 040 742 6970, vastaavaohjaaja@lapinnakovammaiset.fi

 

Pohjanmaan Näkövammaiset ry

Yhteyshenkilö:

Mervi Räsänen, 045 698 4791, toimisto@pohjanmaannakovammaiset.fi

 

Pohjois-Karjalan Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Raimo Nevalainen, 050 331 8752, raminevalainen@gmail.com

Yhteyshenkilö:

Sirpa Lankinen, 050 350 6050, sirpa.lankinen@pknv.fi

 

Pohjois-Pohjanmaan Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Airi Virkkala, 040 413 9043, airi.virkkala@gmail.com

Yhteyshenkilö:

Teija Kaikkonen, 040 730 6128, teija.kaikkonen@ppnry.net

 

Pohjois-Savon Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Kyllikki Luhtapuro, 044 382 0698, kyllikki.luhtapuro@dnainternet.net

Yhteyshenkilö:

Maija-Leena Stigell, 0440 613 255, toimisto@psnry.fi

 

Päijät-Hämeen Näkövammaiset ry

Käsityövastaavat:

Jouni Rantala, 044 493 4422, puheenjohtja@phn.fi

Kia-Maria Tervo, 044 255 4912, kia_tervo@hotmail.com

 

Satakunnan Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

 

Yhteyshenkilö:

Saila KIrvesmäki, 02 641 1530, toimisto@satakunnannakovammaiset.fi

 

Tampereen seudun Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Raija Rihkajärvi, 050 562 6376, raijarihkajarvi@gmail.com

Varsinais-Suomen Näkövammaiset ry

Käsityövastaava:

Noora Mäkelä, 040 708 6870, noora15makela@gmail.com